Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminne obchody Dnia Strażaka

Gminne obchody Dnia Strażaka w Łubnianach.


W dzień patrona strażaków - św. Floriana, Strażacy-Ochotnicy spotkali się w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łubnianach na Mszy Św. o błogosławieństwo Boże dla Strażaków z Gminy Łubniany, ich Rodzin, a także za zmarłych Strażaków.

Przed Mszą miała miejsce, tradycyjna już, procesja ku czci św. Floriana od krzyża przy boisku do kościoła w Łubnianach, w której uczestniczyli strażacy jednostek OSP w Brynicy, Jełowej, Luboszycach i Łubnianach wraz z pocztami sztandarowymi, Rodziny Druhów oraz zgromadzeni parafianie.


Po Mszy Św. Druhny i Druhowie spotkali się w Restauracji "Leśna" w Łubnianach, gdzie rozpoczęła się druga część uroczystości, poprzedzona uhonorowaniem przez Pawła Wąsiaka, Wójta Gminy Łubniany czterech Strażaków (po jednym z każdej jednostki).


Za wzorową służbę w szeregach OSP Gminy Łubniany oraz ponadprzeciętne zaangażowanie w codziennym nurcie zadań Wójt wyróżnił:

Za profesjonalną współpracę z jednostkami OSP Gminy Łubniany został wyróżniony Inspektor ds. Obrony Cywilnej Janusza Górka.


W imieniu Wójta Pawła Wąsiaka do Strażaków zwrócił się jego Zastępca Mariusz Piestrak:
„Dziękuję za Waszą służbę na rzecz bezpieczeństwa naszych Mieszkańców – za wszystkie akcje ratowniczo-gaśnicze, walkę z żywiołami, pomoc Mieszkańcom w czasie pandemii, pomoc niesioną Uchodźcom z Ukrainy, udział w wielu akcjach społecznych. Dziękuję również za chęć i gotowość współpracy oraz za każde słowo, za każdy gest wsparcia.”


Uroczystość była również okazją do świętowania znaczącej rocznicy 125 lat OSP w Łubnianach. Z tej okazji prezes jednostki Mariusz Szeląg wręczył pamiątkowe statuetki.


Gminne Obchody Dnia Strażaka to również doskonała okazja do złożenia braci strażackiej Gminy Łubniany najserdeczniejszych życzeń, aby każdy wyjazd, każda akcja kończyła się bezpiecznym powrotem do domu, nieustannego zapału i determinacji w rozwijaniu każdej jednostki dla sukcesu całej Gminy, społecznego uznania i docenienia Waszego zaangażowania, a nade wszystko opieki św. Floriana, Waszego Patrona.

 

 

Wersja XML