• SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

I Xtream Półmaraton Stobrawski w Dąbrówce Łubniańskiej

Wymagająca trasa, piękna pogoda i zadowoleni biegacze - tak można podsumować I Xtream Półmaraton Stobrawski w Dąbrówce Łubniańskiej.

132 uczestników rywalizowało na dystansach 10,5 i 21 km. Bieg odbył się na terenach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Zwycięzcą półmaratonu został Mateusz Świerczek z Brzegu, który uzyskał czas 1:32:02. Obok niego na podium stanęli Rafał Kargul (1:32:45) i Marek Grund (1:37:06).

Wśród pań na dystansie 21 km najszybsza okazała się Małgorzata Rzeczycka z Opola (2:06:25). Na drugim miejscu uplasowała się Liliana Milińska z Niemodlina (2:07:03), a na trzecim Aleksandra Krzyżowska z Dobrzenia Wielkiego (2:12:39).

Dystans 10 km najszybciej pokonał Michał Czupkiewicz z Opola (0:46:12). Drugie miejsce zajął Marcin Kliś ze Starych Siołkowic (0:47:43), a trzecią lokatę Marcin Hrycaj (0:47:59).

W gronie kobiet na podium stanęły kolejno Monika Ilnicka z Opola (0:59:13), Anna Gajdeczka z Olesna (0:59:42) oraz Małgorzata Bobrowska z Krapkowic (1:00:00).

Najlepszymi biegaczami Gminy Łubniany na dystansie 21 km byli Krzysztof Chamala z Luboszyc, Piotr Natoński i Radosław Pisula z Łubnian, natomiast 10 km byli Bruno Hetmańczyk z Kolanowic i Łukasz Gaertner z Łubnian.

GRATULUJEMY nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom!

Serdecznie DZIĘUJEMY wszystkim organizatorom i partnerom biegu:

Cieszymy się, że Gmina Łubniany mogła współorganizować to świetne wydarzenie sportowe, a Wójt Paweł Wąsiak objął je patronatem honorowym. To świetna promocja naszej Gminy.

Mamy nadzieję, że to kolejny bieg, który wpisze się w kalendarz naszych wydarzeń!