Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Zielona Linia"

Zielona Linia to pierwsze w kraju Centrum Kontaktowe dla Klientow urzędów pracy z całej Polski. Zielona Linia umożliwia kontakt Klienta z urzędem za pośrednictwem rożnych kanałów dostępowych (telefon, e-mail, formularze internetowe, konta osobiste na portalu) zamiast osobistej wizytyw urzędzie.

Misją Centrum "Zielona Linia" jest stworzenie nowej jakości w relacjach z bezrobotnymi i pracodawcami. Współpracując z pracodawcami "Zielona Linia" pośredniczy w rekrutacji pracowników, natomiast osoby poszukujące pracy i bezrobotni mogą liczyć na szeroką pomoc w zakresie pośrednictwa ofert pracy, szkoleń oraz upowszechniania informacji o usługach rynku pracy. Centrum "Zielona Linia" tworzy nową usługę urzędów pracy, która kreuje zupełnie nową rzeczywistość dla Klientów Służb Zatrudnienia.

Specjaliści telefonicznie oraz e-mailowo odpowiadają na pytania z zakresu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz m.in. kodeksu pracy, zakładania działalności gospodarczej. Pomagają wyjaśnić zawiłe sytuacje, informują o dostępnych formach z urzędu pracy (między innymi tj. stypendium na kontynuowanie nauki, dofinansowanie do studiów podyplomowych, staż) czy możliwości odbycia szkoleń finansowanych zarówno ze środków Funduszu Pracy jak i środków unijnych. Zielona Linia oferuje również pomoc w wyszukiwaniu ofert pracy.

Działania "Zielonej Linii" aktywnie wspiera Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zachęcając do korzystania z usług Contact Center wszystkie osoby szukające informacji na te,mat instrumentów i świadczeń urzędow pracy, a także informacji o ofertach pracy, szkoleniach itp.

 

www.zielonalinia.gov.pl

Wersja XML