Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Oficjalne otwarcie drogi Łubniany-Brynica

Brak opisu obrazka

Niemal dwukilometrowy odcinek DW 461 między Łubnianami a Brynicą oficjalnie oddany do użytku. W poniedziałek (15.06) malowano jeszcze oznakowanie poziome – ostatni element zaplanowanej inwestycji.

Remont przeprowadził Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Choć ograniczyliśmy ruch pojazdów ciężarowych tą drogą, to cały czas widać na niej takie pojazdy. Teraz, dzięki poprawie nawierzchni i odnowieniu poboczy, użytkownicy drogi mogą czuć się bezpiecznie. – Przyznaje Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Środki na remont odcinka tej drogi między Łubnianami a Brynicą w kwocie niemal 800 tysięcy złotych zostały w całości przeznaczone z budżetu Zarządu Województwa Opolskiego.

- To bardzo potrzeba inwestycja. Sukcesywnie, we współpracy z wójtem Gminy Łubniany, remontujemy tę drogę tak, aby mieszkańcy mogli się tędy bezpiecznie poruszać. – podkreślał Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa Opolskiego.

Na mapie infrastrukturalnej województwa opolskiego droga wojewódzka nr 461 to ważny łącznik dla kierowców. Droga prowadzi między DK 45 (Opole-Kluczbork) oraz DW 454 (Opole-Namysłów). To także jedyna droga wojewódzka przebiegająca przez teren Gminy Łubniany.

- Chciałbym serdecznie podziękować panu marszałkowi, dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Jest to dla Gminy Łubniany droga szczególna, ze względu na łącznik między ważnymi drogami województwa opolskiego. Wierzę, że współpraca między Gminą, Zarządem Województwa Opolskiego i Zarządem Dróg Wojewódzkich będzie się nadal rozwijała.

W remont tej drogi wojewódzkiej zaangażowana była rada sołecka Brynicy. Jarosław Krzyścin, radny Gminy Łubniany nie ukrywał, że cieszy się z tej inwestycji.

- Dziękuję, że Zarząd Województwa Opolskiego i Zarząd Dróg Wojewódzkich dotrzymują obietnic. Dziękuję, że ich przedstawiciele są obecni na spotkaniach rady sołeckiej, współpracują z wójtem i ten plan modernizacji drogi jest realizowany. Efektem jest poprawa bezpieczeństwa w naszych sołectwach.

Ostatnim elementem inwestycji na tym niemal dwukilometrowym odcinku było malowanie oznakowania poziomego.
- Jest ono bardzo trwałe i widoczne dla kierowców, nawet przy złych warunkach pogodowych – przyznaje  Grzegorz Cebula, zastępca dyrektora ds. utrzymania dróg w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

 

Wersja XML