Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ŁUBNIANY – tu podatek zostawiamy!

Brak opisu obrazka

W ubiegłym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się promować akcję "Gmina Łubniany - tu podatek zostawiamy i korzyści z tego mamy!". Dziękujemy za odpowiedź na nasz apel. Do budżetu Gminy trafiło dodatkowo 190 tysięcy złotych! Środki te wykorzystujemy przy kilku inwestycjach. Jednym z przykładów jest wymiana oświetlenia ulicznego w Brynicy (Surowina - 1 sztuka), Łubnianach (ul. Brynicka - 1 sztuka), Biadaczu (ul. Kolanowska - 2 sztuki), a także w Luboszycach (ul. Krótka - 3 sztuki). Dodatkowo środki te pomogą w realizacji remontu ul. Staroopolskiej i ul. Młyńskiej w Jełowej.

W tym roku Wójt Gminy Łubniany Paweł Wąsiak ponownie zwraca się z prośbą do Mieszkańców, którzy nie są zameldowani w naszej gminie, aby swoje zeznanie podatkowe (PIT) złożyli w Drugim Urzędzie Skarbowym w Opolu, a za miejsce zamieszkania wskazywali Gminę Łubniany. Dzięki temu ok. 37% odprowadzonego podatku wróci do nas. 

Te pieniądze można będzie przeznaczać na przykład na drogi, szkoły, przedszkola, na ochronę środowiska czy na kulturę. Dla zobrazowania: jeśli wysokość naliczonego podatku wyniesie 1000 zł, do budżetu gminy wróci blisko 370 zł od jednego mieszkańca!

Zgłoszenie zmiany miejsca zamieszkania w Urzędzie Skarbowym nie wymaga zmiany miejsca zameldowania, czy wymiany dokumentów. Jedyną zmianą będzie zmiana właściwości Urzędu Skarbowego.

Jak to zrobić?

Jeśli rozliczają się Państwo z podatku dochodowego jako osoby fizyczne (nie prowadzące działalności gospodarczej i niezarejestrowane jako podatnicy VAT) to na formularzu PIT rocznym należy wpisać:

Jeżeli chcą Państwo wskazać miejsce zamieszkania w Gminie Łubniany poza okresem rocznego rozliczenia, należy wypełnić formularz ZAP-3, który służy do informowania US o zmianie miejsca zamieszkania (jeżeli jest inne niż adres stałego zameldowania) lub numeru konta bankowego. Urzędy Skarbowe posiadają dostęp do rejestru państwowego PESEL, więc o zmianie innych danych osobowych nie musimy ich informować.

Należy pamiętać, by o zmianie urzędu skarbowego powiadomić pracodawcę.

Pozostali podatnicy (prowadzący działalność gospodarczą) mają obowiązek poinformować o zmianie adresu zamieszkania w ramach aktualizacji zgłoszenia identyfikacyjnego. To zaś wymaga złożenia (w zależności od ich statusu ewidencyjnego) formularza CEIDG-1 lub NIP-7. Zgłoszenia aktualizacyjnego muszą dokonać w ciągu 7 dni od dnia zmiany adresu.

ŁUBNIANY – tu podatek zostawiamy i korzyści z tego mamy!

 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Wersja XML