Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Międzypokoleniowe kolędowanie w Jełowej

Jasełka w Publicznym Przedszkolu w Jełowej mają wieloletnią tradycję.  Przygotowując się do przedstawienia dzieci z zapałem uczą się swoich ról i śpiewają kolędy. Oficjalny występ przedszkolaków, odbył się podczas spotkań opłatkowych w których uczestniczyli rodzice oraz skarbnik gminy Katarzyna Kępa-Danek. Dzieci otrzymały z jej rąk prezenty od Wójta Gminy Łubniany Pawła Wąsiaka prezenty – opaski odblaskowe.

W drugiej połowie stycznia 2020 r. dzieci w pięknych strojach z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię świąt podczas Gminnego Przeglądu Twórczości Okresu Świąt Bożego Narodzenia  w Łubnianach, gdzie zdobyły I miejsce.

W ramach integracji międzypokoleniowej  29 stycznia 2020 r. swoją  obecnością zaszczycili nas wspaniali goście – seniorzy z Grabia, Jełowej i Kobylna oraz Agnieszka Nalichowska, bibliotekarka. Piękny  występ przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami. Wspomnienie świąt Bożego Narodzenia, piękne kolędy, które zakończyły spotkanie, pozwoliły jeszcze raz wszystkim poczuć atmosferę minionych  świąt pełnych ciepła i radości.

Było to pouczające i bardzo wzruszające spotkanie dla przedszkolaków oraz seniorów. Integracja międzypokoleniowa kształtuje nasze dzieci, uczy ich szacunku wobec osób starszych oraz pokazuje, jak wiele możemy się od siebie nauczyć.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, łączą oba pokolenia.

Dziękujemy Małgorzacie Dreier, dyrektor Publicznego Przedszkola w Jełowej za przesłane wspomnienia z międzypokoleniowego kolędowania.

 

 

Wersja XML