Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sport

Na terenie gminy istnieje  dobra baza sportowa, którą stanowią 4 obiekty z zapleczem socjalnym, 6 boisk piłkarskich oraz boisko do gry w piłkę ręczną.

 

 

LZS ŚLĄSK Łubniany z:

LZS Brynica z:

LZS RUDATOM Kępa z: 

LZS "START" Jełowa z:

LZS Luboszyce z : 

Na terenie gminy Łubniany utworzono także trzy boiska wielofunkcyjne mieszczące się przy szkołach podstawowych w Dąbrówce Łubniańskiej, Luboszycach oraz w Brynicy. Z boisk może korzystać każdy amator sportu, gdyż są one ogólnodostępne. Na obiektach można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną czy tenisa. Są to boiska z bezpieczną nawierzchnią z EPDM oraz obiekty towarzyszące, ławki, chodniki, place i obejścia. We wrześniu 2013 roku oddano do użytku boisko mieszczące się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Luboszycach, które jest powierzchniowo największe ze wszystkich dotychczas utworzonych. W ramach przeprowadzonych prac utwardzono również dojścia i place oraz wykonano oświetlenie, dzięki któremu można korzystać z boisk także po zmroku. Z kolei przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnianach mieści się kompleks boisk sportowych, który powstał w ramach projektu "Moje Boisko - Orlik 2012". Wartość wykonanej inwestycji to około 1 mln 200 tys. zł, z czego gmina Łubniany uzyskała dofinansowanie na to zadanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Opolskiego w łącznej kwocie 833 tys. W roku szkolnym w godzinach przedpołudniowych boiska są wykorzystywane do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego młodzieży szkonej. W godzinach popołudniowych i wieczornych służą wszystkim zainteresowanym uprawianiem sportu. Budowa boisk objęta była unijnym dofinansowaniem z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 poprzez Lokalną Grupę Działania Stobrawski Zielony Szlak.

Kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w miejscowości Łubniany 1.jpeg

Kompleks boisk sportowych Orlik 2012 w miejscowości Łubniany.jpeg
Kompleks bosik sportowych Orlik 2012


Serdecznie zapraszamy do korzystania z kompleksu boisk sportowych Orlik 2012 mieszczącego się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnianach. Kompleks boisk powstał w ramach projektu "Moje Boisko - Orlik 2012". Rezerwacja i szczegółowe informacje odnośnie możliwości korzystania z kompleksu można uzyskać u animatorów sportu pod nr tel. 503 743 014.


Boisko wielofunkcyjne w miejscowości Dąbrówka Łubniańska -3.jpeg
Boisko wielofunkcyjne w Dąbrówce Łubniańskiej

Boisko wielofunkcyjne w miejscowości Brynica.jpeg
Boisko wielofunkcyjne w Brynicy

Boisko wielofunkcyjne w Luboszycach3.jpeg
Boisko wielofunkcyjne w Luboszycach

Wersja XML