Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Atrakcje turystyczne

Gmina Łubniany jest jedną  ośmiu gmin sąsiadujących z Opolem, a jej obszar zajmuje  125 km². Jednym z głównych atutów turystyczno – przyrodniczych gminy są lasy wchodzące w strukturę Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Okalając gminę Łubniany stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku na łonie natury z dala od ulicznego zgiełku wsi i miasta. 

Brak opisu obrazka

Na uwagę przyjezdnych zasługuje kaplica leśna zwana „Studzionką” z XVIII wieku, stanowiąca miejsce kultu religijnego, z uwagi na wypływające tam cudowne źródełko.

Brak opisu obrazka

Ponadto przez gminę Łubniany przebiega szlak „Drewnianych zabytków architektury sakralnej”, a na jego trasie stoi zabytkowy kościółek p.w. Św. Barbary w miejscowości Kolanowice, którego powstanie datuje się na rok 1678.

Brak opisu obrazka

Usytuowanie gminy Łubniany umożliwia również czynny wypoczynek m.in. spływ kajakowy rzeką Mała Panew począwszy od Jeziora Turawskiego, aż do miejscowości Luboszyce.

Brak opisu obrazka

Przepiękne krajobrazy nad rzeką to idealne połączenie aktywnego wypoczynku z relaksem wśród otaczającej przyrody. Doskonałe miejsca znajdą tutaj także amatorzy wędkowania i grzybobrania, w które obfitują okoliczne lasy.

Brak opisu obrazka
(foto: ikcelam)

Ciekawym obiektem jest wieża ciśnień znajdująca się przy stacji kolejowej w miejscowości Jełowa. Warto podkreślić także, że na terenie gminy Łubniany znajduje się piękny pomnik przyrody w postaci dorodnego XIV - wiecznego cisa  oraz użytek ekologiczny w miejscowości Jełowa, na terenie którego rosną storczyki krwiste i szerokolistne.

Brak opisu obrazka

Wersja XML